Co to znaczy osiągnąć sukces?

Sukcesem może być wszystko, zależnie od tego, kogo on dotyczy i jakie były nasze cele. Tak naprawdę możemy powiedzieć w uproszczeniu, że sukces jest zawsze wtedy, kiedy nie osiągniemy porażki, ale to zbyt duże ułatwienie tematu. Sprawa sukcesu jest znacznie bardziej rozbudowana i często to, co za niego uważamy, wcale nim nie jest. A przecież każdy chce go osiągnąć, więc dobrze jest coś o nim wiedzieć.

Sukces powinniśmy mierzyć swoim szczęściem z tego, że udało nam się je osiągnąć. Nie ważne jest, czy inni uważają nasze osiągnięcia za coś ciekawego, czy wartego zachodu, bo nie ich one dotyczą. Ważne jest, żeby uświadomić sobie, że sukcesy osiągamy dla siebie, chyba że naszym celem naprawdę jest zaimponowanie innym. Jeśli pniesz się po drabinie zawodowej, dobudowujesz stare przyjaźnie czy zaczynasz związek ze wspaniałą osobą, zależy Ci na tym, żeby były one jak najlepsze. I dlatego koniecznie musisz odgrodzić się od patrzenia na świat oczami innych, zupełnie nieważnych dla Ciebie osób.

Sukces to wszystko, co sprawiło, że poczuliśmy, że odnieśliśmy sukces. Dość banalna myśl, ale często o tym zapominamy, zwłaszcza jeśli przed sobą postawiliśmy zbyt odległy cel. Sukcesy zdarzają nam się na co dzień. To każda dobra ocena w szkole, każdy komplement w reakcji na coś, nad czym spędziliśmy dużo czasu, a nawet każdy dzień spędzony dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. A jednak przez zbyt daleko położone cele nie dostrzegamy tego, z czego możemy cieszyć się na co dzień i co powinno być przez nas traktowane jako prawdziwy sukces, a to mocno nas ogranicza.

Porażki nie przekreślają naszych szans na sukces. Oczywiście możemy powiedzieć, że robienie cały czas tego samego i oczekiwanie innego rezultatu jest niczym innym, jak szaleństwem, ale właśnie przed tym zabezpieczają nas nasze porażki. Każda z nich to okazja na wyciągnięcie wniosków. Możesz bez problemu poddać się już po pierwszym razie, ale możesz też siąść i przeanalizować, co poszło nie tak i unikać tego przy następnym podejściu. Sukcesem nie jest tylko dotarcie do celu, ale także wytrwałość, nadzieja i przede wszystkim umiejętność uczenia się na błędach, która pomaga nam każdego dnia być lepszą wersją siebie.

Zobacz również:
Jak znaleźć pracę?
Jak wstawać o 5 rano
jak zmotywować się do pracy
jak się oświadczyć
Polecane artykuły na naszej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.